ماسک ورقه ای صورت چیست و استفاده از آن چه فایده ای دارد؟

1 ۱,۲۰۹

امروزه ماسک ورقه ای صورت تبدیل به وسیله ای کاربردی برای پاکسازی و محافظت از پوست شده به طوری که یکی از مهمترین مراحل  برنامه روزانه مراقبتی است و افراد زیادی به استفاده از آن روی آورده اند. تاثیرات فوق العاده ای که این محصولات بر روی پوست دارد باعث شده که انواع متنوعی از این محصول با استفاده از مواد طبیعی و بکر تولید و عرضه شود.

همچنین انواع ماسک های ورقه ای که به صورت تخصصی برای انواع طیف پوستی مناسب است نیز با استفاده از موادی اولیه ای که متناسب با پوست تولید شده و به بازار عرضه می شود. در این مقاله قصد دارم در مورد ماسک ورقه ای صورت بگویم، انواع آن را معرفی کنم و ویژگی های آنها را توضیح دهم همچنین نحوه تهیه ماسک ورقه ای خانگی را نیز آموزش دهم.

تعریف ماسک ورقه ای

ماسک ورقه ای صورت، شامل یک لایه ای از جنس الیاف طبیعی مانند فیبر، پنبه، سلولز که آغشته به مایعی که سرم نامیده می شود. ورقه پارچه ای به خودی خود خاصیتی برای پوست ندارد اما سرم از مواد طبیعی و شیمیایی مفیدی تشکیل شده که پوست به جذب آنها نیاز دارد این مواد به صورت فشرده ترکیب شده و ماحصل آن به صورت سرم مشاهده می شود. ورقه نازک در سرم ها آغشته شده و در بسته بندی های کوچک در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

ماسک ورقه ای صورت که نام دیگر آن شیت ماسک است مدت زمان کمی روی صورت قرار می گیرد و در همین فرصت کم تاثیرات شگفت انگیزی بر روی پوست می گذارد کار اصلی این محصول پاکسازی، آبرسانی، حفظ رطوبت و روشن شدن رنگ پوست می باشد.

تعریف ماسک ورقه ای صورت

فواید استفاده از ماسک ورقه ای

ماسک ورقه ای صورت دارای فواید بیشماری برای پوست می باشد به علت استفاده آسان از این محصول و تاثیرات فوری آن مورد استقبال عموم قرار گرفته از جمله فوایدی که برای پوست دارد:

1 – پاکسازی پوست

درست است که قبل از استفاده از شیت ماسک باید پوست تمیز باشد اما پاکسازی کامل وقتی انجام می شود که از ماسک ورقه ای استفاده کرده باشید. مواد پاک کننده موجود در سرم به سرعت جذب پوست شده و تمامی منافذ را از سبوم، باکتری ها، آلودگی های محیطی و غیره پاک می کند و آن را کاملا تمیز و باز کرده بدین ترتیب پوست می تواند نفس بکشد.

2 -آبرسانی پوست

کارکرد مهم دیگر ماسک ورقه ای صورت آبرسانی پوست است مواد آبرسان موجود در آن به سرعت جذب پوست شده و خشکی  پوست را رفع کرده و باعث شادابی پوست می شود پر شدن سلول های پوست از رطوبت باعث حجیم شدن پوست می شود و این خود یک عامل کاهش خطوط عمیق روی پوست می شود.

3 -از بین رفتن آکنه و جوش

از آنجایی که ماسک ورقه ای صورت منافذ پوست را به خوبی از هر نوع آلودگی پاک می کند و سموم پوست را خارج می سازد بنابراین عوامل اصلی بروز آکنه و جوش ها  رفع شده در نتیجه پوست صاف و عاری از هر گونه جوش و آکنه می شود.

4 -جوانسازی پوست

سرم از انواع ویتامین ها و روغن های طبیعی غنی شده که یکی از تاثیرات مثبت آنها تحریک کلاژن سازی و الاستین پوست است در نهایت باعث افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شده و آن را سفت و منعطف می کند بنابراین از پیری زودرس آن جلوگیری کرده و به جوانسازی پوست کمک می کند.

5 -رفع چین و چروک پوست

چنانچه آثار چین و چروک در پوست وجود داشته باشد روغن های طبیعی به کار گرفته شده در ماسک ورقه ای صورت باعث از بین رفتن عواملی که این چین و چروک ها را ایجاد کرده می شود نظیر تاثیرات مخرب رادیکال های آزاد و در نهایت با افزایش تولید کلاژن به رفع چین و چروک ها و خطوط ریز می پردازد.

6 -ترمیم آسیب های پوستی

سلول های آسیب دیده حاصل از آکنه ها و جوش ها و یا زخم و سوختگی معمولا روی صورت ردی از خود به جا می گذارند استفاده از ماسک ورقه ای به ترمیم این سلول ها پرداخته و پوست را احیا می کند در نهایت استفاده مداوم و منظم از شیت ماسک ها پوستی صاف  را به ارمغان می آورد.

7 -روشن شدن پوست

شیت ماسک ها قدرت بی نظیری در رفع انواع لک و تیرگی پوست دارند آنها با اکسیژن رسانی و رفع عوامل ایجاد کننده لک و تیرگی باعث یک دستی و روشنی رنگ پوست می شوند.

فواید استفاده از ماسک ورقه ای

انواع ماسک ورقه ای

اگر کمی در مورد ماسک ورقه ای صورت تحقیق کنید متوجه وجود انواع مختلف از این محصول می شوید. برخی از این محصول به طور کلی برای انواع پوست مناسب است و به پاکسازی و آبرسانی از پوست می پردازد اما برخی دیگر از مواد ویژه ای تشکیل شده اند که از آن برای درمان و یا رفع مشکل خاصی از پوست استفاده می شود. مانند ماسک ورقه ای ضد جوش که از موادی تشکیل شده که برای رفع انواع جوش مناسب می باشد همچنین مانع از بروز مجدد آن روی پوست می شود انواع ماسک ورقه ای صورت شامل موارد زیر است:

ماسک ورقه ای برای پوست چرب

سبوم تولید شده توسط پوست چرب بیشتر از سایر طیف های پوستی دیگر است این به 2 دلیل اتفاق می افتد:

  1. کم آبی بدن: که پوست برای حفظ رطوبت شروع به ترشح بیشتر چربی می کند
  2. دمای بالای پوست: دمای زیاد پوست باعث تولید بیشتر سبوم می شود.

بهترین ماسک ورقه ای صورت مخصوص پوست چرب باید این دو مشکل را به خوبی رفع کند تا مفید واقع شود یعنی دارای خاصیت خنک کنندگی باشد تا دمای پوست پایین بیاید از طرفی دیگر نیز آبرسان قوی باشد تا بتواند کم آبی پوست را جبران کند در این صورت دمای پوست کاهش پیدا کرده و تولید سبوم به میزان متعادل کاهش پیدا می کند.

از آنجایی که منافذ پوست چرب بسیار باز است خیلی زود توسط عوامل مختلف مسدود می شود این اتفاق باعث بروز انواع جوش و آکنه می شود ماسک صورت ورقه ای با پاکسازی کامل انسداد منافذ را باز و به کوچک شدن آنها کمک می کند همچنین از بروز جوش و آکنه جلوگیری می کند.

ماسک ورقه ای برای پوست چرب

ماسک ورقه ای برای پوست خشک

پوست خشک بر خلاف پوست چرب از کم بودن میزان ترشح سبوم رنج می برد به همین دلیل پوست توانایی نگهداری رطوبت در خود را ندارد بنابراین به راحتی آن را از دست می دهد و دچار التهاب و قرمزی می شود ماسک ورقه ای صورت مخصوص پوست خشک در ابتدای امر باید یک آبرسان قوی باشد تا رطوبت از دست رفته پوست را تامین کند برای این کار باید از هیدراتاتورهای قوی مانند هیالورونیک اسید، اسیدهای چرب ضروری، شی باتر تشکیل شده باشد تا قدرت لازم برای رطوبت دهی پوست خشک را داشته باشد بعد از آن باید بر میزان ترشح سبوم اثر بگذارد و به تولید بیشتر آن توسط پوست کمک کند. کار دیگری که ماسک ورقه ای برای پوست خشک می کند تقویت سد دفاعی پوست است تا از پوست در مقابل عوامل آسیب رسان از جمله اکسیداتیو و رادیکال های آزاد و غیره محافظت کند.

ماسک صورت ورقه ای آبرسان و مرطوب کننده خیار فارم استی
ترکیبات اصلی : عصاره خیار ، عصاره مرکبات و بتائین – آبرسانی و هیدراتاسیون فوق العاده عالی – ایجاد سد رطوبتی محافظ روی سطح پوست – خنک ، شاداب و لطیف کننده پوست – رفع التهاب و تحریک های پوستی مشاهده مشخصات و

خرید ماسک صورت ورقه ای آبرسان و مرطوب کننده خیار فارم استی

ماسک ورقه ای برای پوست کدر و دارای لک

تیرگی پوست، لکه های کدر و لک های بجا مانده از آکنه های درمان شده جلوه نازیبایی به پوست می دهد و مانع از جذابیت و شادابی پوست می شود انواع ماسک های ورقه ای مخصوص پوست کدر و دارای لک معمولا علاوه بر مواد مرطوب کننده و آبرسان از مواد مغذی دیگر مانند هیالورونیک اسید، انواع ویتامین های C ، E تشکیل شده که به محو تیرگی ها کمک می کند همچنین با اثر گذاری بر ملانین های پوست آثار لک را از روی پوست محو کرده و موجب می شود رنگ پوست یک دست، روشن و شفاف شود.

 

ماسک ورقه ای ضد جوش

علائم پوست های مستعد آکنه با التهاب و قرمزی شناخته می شود بنابراین با کوچکترین تحریکی از طریق عوامل آسیب رسان قرمز و شروع به زدن آکنه می کند در انتخاب ماسک ورقه ای برای این طیف پوستی باید تحریک پذیری آن را در نظر داشته باشید تا ماسکی را انتخاب کنید که بتواند در ابتدا یک تسکین دهنده قوی التهاب پوست باشد وجود عصاره گیاه سنتلا آسیا به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده ای نوع ماسک می تواند بسیار کمک کننده باشد همچنین وجود سایر مواد مغذی باعث رفع نیازهای پوست شده و آن را آبرسانی می کند.

نکته ای که باید در نظر داشته باشید ماسک ورقه ای مخصوص پوست مستعد آکنه باید عاری از مواد معطر، سولفات و الکل باشد زیرا وجود این مواد باعث تحریک بیشتر پوست شده و در نهایت موجب خشکی آن می شود.

ماسک ورقه ای ضد جوش

ماسک ورقه ای کره ای

ماسک ورقه ای صورت یکی از ابتکارات جالب کشور کره می باشد آنها اعتقاد دارند محصولات مراقبتی در عین آسانی در استفاده باید کارامد و مفید باشد و به سرعت تاثیرات خود را نشان دهد. این محصول خیلی زود نه تنها در کره بلکه در سایر نقاط جهان مورد استقبال قرار گرفت زیرا برای استفاده از آن نیاز به زمان و یا مکانی خاصی نبود و هم آقایان و هم خانم ها می توانند از این ماسک ورقه ای صورت استفاده کنند و از زیباتر شدن پوست خود لذت ببرند.

به زودی سایر برندهای مطرح دنیا شروع به ساخت ماسک ورقه ای به شیوه کره ای ها کردند که نتیجه آن وجود حجم زیادی از ماسک های ورقه ای با عصاره ها و مواد مختلف شد. از مزیت های ماسک ورقه ای کره ای استفاده از مواد ارگانیک و بکر در کنار مواد شیمیایی مفید برای پوست است همچنین این محصولات عاری از هر گونه مواد مضر نظیر پارابن، سولفات و الکل می باشند که وجود هر کدام از آنها ممکن است پیامدهای منفی برای پوست داشته باشند.

ماسک ورقه ای کره ای

ماسک ورقه ای طلا

در میان انبوه شیت ماسک ها در بازار نوع خاصی از این  ماسک ها وجود دارد که به ماسک ورقه ای طلا معروف می باشد این محصول از  لایه ای از جنس فویل ساخته شده و متشکل از طلا می باشد این جدیدترین مدل از ماسک های ورقه ای صورت می باشد که سر و صدای زیادی به پا کرده و متقاضیان زیادی برای خود دارد. این نوع ماسک ابتکارات جالب برندهای کره ای (K-Beauty  ) می باشد که از متدهای آبگرم سنتی کره ای الهام گرفته شده و در مدت زمان کمی تاثیرات قابل توجهی روی انواع پوست می گذارند.

مزایای ماسک ورقه ای طلا

  • رطوبت را به خوبی نگه می دارد و مانع از تبخیر مواد مغذی می شود
  • بهترین تاثیر را در باز کردن منافذ مسدود شده پوست دارد
  • پوست خشک را به صورت کاملا فشرده آبرسانی می کند
  • از سه لایه ورق تشکیل شده که هنگامی که روی صورت قرار می گیرد رطوبت و دما را به خوبی در خود حفظ می کند و این به نفوذ بهتر و بیشتر مواد مغذی به داخل پوست کمک بیشتری می کند.
  • باعث احیای پوست می شود و کمک می کند تا دوباره سفت و منعطف شود
ماسک ورقه ای هیدروژلی ضد چروک و جوانساز گلد بیو کلاژن
ترکیبات اصلی : عصاره سنتلا آسیاتیکا ، کاملیا و کلاژن هیدرولیز شده – بهبود چین و چروک و خطوط پوست در زمان کوتاه – لیفتینگ و بازگردانی استحکام و سفتی پوست – مبارزه با رادیکال های آزاد آسیب رسان مشاهده مشخصات و خرید ماسک ورقه ای هیدروژلی ضد چروک و جوانساز گلد بیو کلاژن

 

عمده ترین مواد تشکیل دهنده ماسک ورقه ای طلا شامل موارد زیر است :

1 – پانتنول

پانتنول در واقع نام دیگر ویتامین B5 می باشد که برای پوست خشک بسیار مفید عمل می کند زیرا با نفوذ به لایه های درونی پوست آنها را آبرسانی کرده و به حفظ رطوبت در بافت های پوست کمک می کند. پانتنول دارای خواص ضد التهابی می باشد این به کمک سد دفاعی پوست می آید تا خود را تقویت کرده لایه خارجی پوست را ترمیم و احیا کند که نتیجه آن یک دست شدن بافت پوست می باشد و در نهایت پوست را نرم، صاف و ابریشم گونه می کند.

پانتنول همچنین در بهبود آکنه و جوش ها بسیار قدرتمند عمل کرده و به تولید بیشتر کلاژن در پوست کمک می کند بهترین زمان تاثیر گذاری این ماده هنگامی است که با ویتامین C ترکیب شده باشد.

2 – نیاسین آمید

ماده دیگری که در ماسک ورقه ای صورت طلایی استفاده می شود و بسیار کارآمد و مفید است نیاسین آمید نام دارد کارکرد اصلی این ماده کمک به ساخت پروتئین در پوست و حفظ رطوبت آن است. این ماده فعال می تواند بافت چربی پوست را به خوبی ترمیم و تقویت کند بنابراین برای همه انواع پوست مفید است خصوصا کسانی که پوست حساس و یا خشکی دارند نیاسین به خوبی در آنها عمل می کند.

این ماده فعال سلول های آسیب دیده را ترمیم می کند و باعث حفظ رطوبت می شود نیاسین آمید ماده ضد پیری نام دارد و با حفاظت پوست در برابر آسیب های محیط و افزایش توانایی پوست در برابر این عوامل قرمزی و حساسیت را رفع کرده همچنین سلول های پوست را تحریک به تولید سلول های جدیدتر می کند. نیاسین آمید به خوبی می تواند غدد چربی پوست را کنترل کند و از ترشح بیش از حد سبوم جلوگیری کند.

نیاسین آمید قادر است با تاثیر بر رنگدانه های  پوست لک های ایجاد شده که حاصل تولید بیش از حد ملانین است را کاهش دهد و به افزایش کلاژن سازی پوست کمک کند.

3 – هیالورونیک اسید

هیالورونیک اسید یکی از هیدراتاسیون های قوی برای جبران کم آبی پوست و رفع خشکی آن می باشد به طوری که این ماده می تواند تا 10 برابر حجم خود آب ذخیره کند. همچنین برای افرادی که پوست خشک دارند بسیار مفید است این ماده به عنوان عصاره ضد پیری عمل می کند و با حجیم کردن سلول های پوست عمق چین و چروک را محو می کند و خطوط ریز را از بین می برد و مانع از هدر رفتن رطوبت پوست می شود. مزیت دیگر این ماده کمک به تسریع شدن روند بهبود زخم ها می باشد و به دلیل اینکه خاصیت ضد باکتری دارد مانع از عفونت پوست می شود.

ماسک ورقه ای صورت طلا

ماسک ورقه ای خانگی

چنانچه معتقد باشید که طبیعت خود درمان کننده هر نوع ناراحتی است و اگر دوست ندارید که از مواد شیمیایی ( هر چند مفید و بدون عارضه) در محصولات مراقبت از پوست خود استفاده کنید بهترین راه حل استفاده از ماسک ورقه ای خانگی می باشد. تهیه این نوع ماسک بسیار ساده است و با مواد طبیعی که در هر خانه ای وجود دارد می توانید آن را تهیه کنید فقط باید بدانید که کدام مواد با پوست شما بیشتر سازگار است. در ادامه نحوه ساخت چند نوع ماسک ورقه ای خانگی را به شما آموزش می دهم.

برای تهیه ماسک ورقه ای صورت نیاز به مقداری پارچه است مسلما هر نوع پارچه ای مناسب این ماسک نمی باشد و باید بسیار نازک، سبک و جاذب باشد در بازار پارچه هایی از نخ و یا الیاف می توانید بیابید که قیمت بسیار ارزانی دارد چنانچه به این نوع پارچه دسترسی پیدا نکردید می توانید از حوله های کاغذی نیز استفاده کنید. مرحله بعدی برش دادن آنها به اندازه صورت و جدا کردن محل چشم و لب ها است که کاملا شبیه ماسک ورقه ای شود برای تهیه سرم نیز می توانید طبق نوع پوست خود از دستورات زیر استفاده کنید :

ماسک ورقه ای آبرسان و ضد پیری

برای تهیه این سرم شما احتیاج به سه ماده کاملا مغذی برای پوست خود دارید.

1- آب مقطر 4/1 فنجان

2- روغن گل محمدی 5-7 قطره

3- عسل  2/1 قاشق چای خوری

روش تهیه : ابتدا مواد را در یک کاسه ریخته و خوب هم بزنید تا تبدیل به مایعی یک دست شود سپس پارچه الیاف و یا حوله کاغذی را در درون کاسه فرو برده و به مایع آغشته کنید و سعی کنید اضافی مایع را بگیرید تا چکه نکند. این ماسک را می توانید 15 دقیقه روی پوست خود نگه دارید سپس صورت خود را بشویید.

نکته: عسل مرطوب کننده و مغذی کننده طبیعی است همین طور روغن گل محمدی که برای رفع چین و چروک صورت بسیار مفید است.

مطالعه مقاله ی  – در مورد آمپول مراقبت از پوست چه می دانید؟ – برای شما جذاب است

ماسک ورقه ای سم زدا

برای تهیه این ماسک شما نیاز به این مواد خواهید داشت:

1 – چای سبز کیسه ای 5 عدد

2- آب به مقدار کافی

3 – آبلیمو 2-3 قطره

روش تهیه : ابتدا آب را بجوشانید و آن در ظرف مناسبی بریزید بعد از آن چای های سبز کیسه ای را به آب اضافه کنید تا عصاره آن خارج شود 15-20 دقیقه صبر کنید. سپس وقتی که آب کاملا خنک شد آبلیمو را اضافه کرده و کاملا هم  بزنید پارچه نخی یا حوله کاغذی را درون مایع قرار داده و خوب آغشته کنید و بعد بگذارید به مدت 20-30 دقیقه در یخچال بماند. ماسک آماده است و می توانید آن را به مدت 30 دقیقه روی پوست خود بگذارید و سپس بشویید و در ادامه روتین خود از سرم یا مرطوب کننده استفاده کنید.

ماسک ورقه ای خانگی

ماسک تسکین دهنده پوست

این ماسک از دو گیاه با ارزش بابونه و اسطوخودوس تهیه می شود و میزان استفاده از آنها به صورت زیر است :

1 -گل بابونه خشک شده ( و یا چای بابونه) 1 قاشق غذاخوری

2 -آب 1 فنجان

3 – روغن اسطوخودوس 2-3 قطره

روش تهیه : ابتدا آب را جوشانده و گل بابونه خشک شده را در آن بریزید تا رنگ بگیرد و بگذارید تا سرد شود. روغن اسطوخودوس را به مایع اضافه کنید و هم بزنید سپس ماسک خود را در مایع فرو کرده  تا کاملا خیس شود و فشار دهید تا آب اضافی آن خارج شود و به مدت 15-30 دقیقه روی پوست صورت خود بگذارید تا بماند بعد از آن با آب سرد بشویید.

نکته: این یک ماسک آرام کننده می باشد که استرس را از چهره محو می کند همچنین روغن اسطوخودوس بافت آسیب دیده پوست را ترمیم و آن را یک دست می کند.

ماسک ورقه ای شاداب کننده

برای تهیه این ماسک ورقه ای صورت شما به مواد زیر نیاز خواهید داشت:

1 – آب هندوانه تازه 2 قاشق غذاخوری

2 – ژل آلوئه ورا 1 قاشق غذاخوری

روش تهیه : مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و به مدت 15 دقیقه در یخچال نگه دارید سپس بیرون آورده و ومجددا هم بزنید و ماسک خود را به مایع آغشته کنید و روی صورت بگذارید 15-30 دقیقه صبر کنید ماسک را از روی صورت خود بردارید و مجددا 10 دقیقه دیگر صبر کنید آنگاه با آب سرد پوست خود را بشویید.

نکته: این ماسک صورت بسیار تسکین دهنده است و آسیب های ناشی از نور خورشید را ترمیم می کند همچنین حاوی لیکوپن ( نوعی آنتی اکسیدان) است و مانع از پیری پوست می شود.

 

1 نظر
  1. […] مقاله ( ماسک ورقه ای صورت چیست و استفاده از آن چه فایده ای دارد؟ ) می تواند برای شما جذاب […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.