درمان جوش صورت با گلاب + 13 روش خانگی و ایده آل

0 ۵۳۴

این روزها بسیاری از مردم به دنبال روش هایی برای درمان جوش صورت با گلاب هستند. در حقیقت طیف زیادی از مردم با خواص معجزه آسای این ماده طبیعی آشنا شده اند. به همین جهت می خواهند از آن برای رفع مشکلات پوستی خود استفاده نمایند. جوش صورت یکی از این مشکلات پوستی می باشد که به سادگی هرچه تمام تر توسط گلاب برطرف می شود.

البته شما می توانید این ماده را در کنار سایر متریال های طبیعی و موثر دیگر استفاده نمایید. این کار باعث می شود تا نتایج بهتری را دریافت کنید. ما در ادامه ی این مطلب نه تنها این مواد طبیعی را برای شما ذکر کرده ایم ، بلکه شیوه استفاده از آن ها را نیز خدمت شما عزیزان شرح داده ایم. پس اگر به دنبال درمان جوش صورت با گلاب هستید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید . 

خواص گلاب برای درمان جوش صورت 

قبل از اینکه بخواهیم به روش های درمان جوش صورت با گلاب بپردازیم، بهتر است ابتدا مروری بر این ماده طبیعی و مزیت های منحصر به فرد آن داشته باشیم. بدون شک این کار به شما اجازه می دهد تا درک بهتری از این مطلب داشته باشید. 

گلاب به عنوان یکی از بهترین مواد طبیعی شناخته می شود که خواص زیادی برای پوست دارد. این ماده می تواند به سادگی موجب پاکسازی پوست شده و PH آن را تنظیم نماید. همین مورد سبب شده تا بسیاری برای پاکسازی آرایش خود از آن استفاده نمایند. اما کمتر کسی می داند که گلاب برای درمان جوش صورت هم معجزه می کند.

در حقیقت گلاب می تواند منافذ بسته پوست را باز کرده و آنها را تمیز نماید. از طرفی دیگر این ماده طبع ملایمی دارد. به همین جهت موجب تسکین جوش و البته التهابات پوستی می شود. این فاکتور می تواند به نوبه خود در درمان جوش های صورت تاثیر بالایی داشته باشد.

البته زمانی که آن را با مواد دیگر ترکیب نمایید، نتایج بسیار بهتری به دست می آید. ما در ادامه برخی از این مواد را خدمت شما عزیزان ذکر کرده ایم. بدون شک این مواد می توانند به بهبود و درمان جوش صورت با گلاب کمک نمایند. 

خواص گلاب برای درمان جوش صورت 

روش های درمان جوش صورت با گلاب

همانگونه که عنوان کردیم ، راه های مختلفی برای درمان جوش صورت با گلاب وجود دارد. این شیوه ها با استفاده از مواد در دسترس تدوین شده اند. شما می تواند برخی از آن ها را هم به صورت ماسک صورت استفاده نمایید. ما رد مقاله ؛ ساخت ماسک ورقه ای صورت در خانه ؛ شیوه ساخت ماسک را به شما آموزش دادیم . 

درمان جوش صورت با گلاب خالص

مواد مورد نیاز :

 • مرطوب کننده صورت 
 • گلاب خالص 
 • پاک کننده صورت 

نحوه عملکرد : 

همانگونه که اشاره کردیم گلاب به تنهایی می تواند PH پوست را تنظیم کند. از طرفی دیگر این ماده می تواند منافذ پوست را هم تمیز نماید. مجموع این موارد در کنار همدیگر می تواند به سادگی احتمال بروز جوش را کاهش دهد. 

نحوه استفاده :

در قدم اول صورت خود را با یک پاک کننده بصورت کامل تمیز نمایید. بعد از این کار سعی کنید تا صورت خود را به صورت سطحی با گلاب مرطوب نمایید. برای این کار می توانید از اسپری هم استفاده نمایید . 

بگذارید تا گلاب حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی پوست صورت شما باقی بماند. سپس آن را تمیز نمایید. بعد از این کار مرطوب کننده صورت را به پوست خود بمالید. در نظر داشته باشید که این مرطوب کننده باید مولد جوش باشد. تکرار روزانه این کار می تواند در درمان جوش های صورت موثر باشد . 

 

درمان جوش صورت با گلاب خالص

درمان جوش صورت با گلاب و آب لیمو 

مواد مورد نیاز :

 • یک قاشق غذاخوری آبلیمو خالص
 • یک قاشق غذا خوری گلاب خالص 
 • پاک کننده صورت 
 • پد پنبه ای 

نحوه عملکرد : 

آب لیمو نیز جزو موثرترین مواد برای درمان جوش صورت می باشد. این ماده دارای میزان زیادی از ویتامین سی می باشد. این ویتامین می تواند به تغذیه پوست صورت کمک کند.

از طرفی دیگر خاصیت آنتی باکتریال این ماده در کنار گلاب می تواند سرعت بهبودی جوش های صورت را افزایش دهد. به همین جهت است که این شیوه درمانی می تواند به رفع جوش صورت کمک کند. 

نحوه استفاده :

برای استفاده از این ترکیب کافی است تا ابتدا صورت خود را با یک پاک کننده تمیز نمایید. دقت داشته باشید در حین خشک کردن صورت خود ، دستمال را روی آن نکشید بلکه سعی کنید به صورت ضربات آرام، پوست را تمیز نمایید تا منافذ بسته نشود. بعد از این کار مواد مذکور را بصورت مساوی با همدیگر ترکیب نمایید.

سپس پد پنبه ای را درون آنها قرار داده و به صورت خود بمالید. بعد از گذشت ۱۰ دقیقه صورت خود را با آب ولرم بشویید. بعد از این کار می توانید صورت خود را هم با یک مرطوب کننده  نرم کنید چرا که می تواند تاثیر گذاری را افزایش دهد. سعی کنید این کار را به صورت هفته ای دو الی چهار بار تکرار نمایید. 

درمان جوش صورت با گلاب و آب لیمو 

درمان جوش صورت با گلاب و جوش شیرین 

مواد مورد نیاز :

 • دو قاشق غذا خوری گلاب 
 • دو قاشق غذا خوری جوش شیرین 

نحوه عملکرد :

جوش شیرین را می توان یک لایه بردار قوی برای پوست دانست. این ماده می تواند به سادگی منافذ پوست را تمیز نماید. از طرفی دیگر می تواند چربی های سطح پوست را تمیز کرده و احتمال بروز جوش صورت را کاهش دهد.

ترکیب این ویژگی ها با مزیت های گلاب باعث می شود تا سرعت بهبودی جوش صورت به حداکثر میزان ممکن برسد.

نحوه استفاده :

در قدم اول صورت خود را به طور کامل تمیز نمایید. برای این کار بهتر است از یک پاک کننده صورت استفاده کنید. در قدم بعدی جوش شیرین و گلاب را به نسبت مساوی با همدیگر ترکیب نمایید. این کار باعث می شود تا یک ترکیب خمیری شکل به دست آید. با استفاده از این ترکیب به آرامی پوست صورت خود را ماساژ دهید.

این ماساژ را به صورت دورانی و به مدت یک دقیقه انجام دهید. بعد از آن کار صورت خود را به طور کامل بشوید. تکرار دو الی سه بار در هفته باعث می شود تا میزان جوش های صورت شما به مراتب کمتر شود . 

درمان جوش صورت با گلاب و جوش شیرین 

درمان جوش صورت با گلاب و آرد نخودچی

مواد مورد نیاز :

 • یک چهارم پیمانه آرد نخودچی 
 • یک چهارم پیمانه گلاب خالص 

نحوه عملکرد : 

آرد نخودچی و گلاب هر دو می توانند موجب پاکسازی منافذ پوست شوند. در حقیقت این دو ماده منافذ بسته پوست را باز کرده و موجب تمیز شدن آنها می شوند.

از طرفی دیگر آنها چربی پوست را کنترل کرده و مانع از جوش زدن دوباره می شوند. به همین جهت ترکیب آنها می تواند موجب رفع جوش صورت شود. 

نحوه استفاده :

در این روش هم ابتدا صورت خود را به طور کامل تمیز نمایید. برای این کار حتما از پاک کننده های موجود در بازار استفاده کنید. بعد از خشک شدن صورتتان ، آرد نخودچی و گلاب خالص را به نسبت مساوی با همدیگر ترکیب نمایید. این ترکیب یک خمیر ایجاد می کند.

خمیر مذکور را مثل یک ماسک روی صورت خود بمالید. به محض اینکه خشک شد، آن را با آب سرد بشویید. تکرار دو یا سه باره این کار در طول هفته باعث می شود تا اندازه جوش های صورت شما کمتر شود. 

درمان جوش صورت با گلاب و آرد نخودچی

درمان جوش صورت با سرکه سیب و گلاب

مواد مورد نیاز :

 • نصف فنجان گلاب 
 • دو قاشق غذا خوری سرکه سیب
 • پد پنبه ای 
 • مرطوب کننده صورت 

نحوه عملکرد : 

بدون شک شما هم از اثرات بی نظیر سرکه سیب در رابطه با درمان جوش صورت اطلاع دارید. در حقیقت این ماده یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که می تواند چربی های صورت را درمان کند.

از طرفی دیگر این ماده می تواند منافذ بسته شده پوست را باز نماید. ترکیب این ماده با گلاب می تواند یک معجزه گر بسیار عالی باشد. به همین جهت است که ما این روش درمانی را برای شما ذکر کرده ایم . 

نحوه استفاده :

در قدم اول سعی نمایید تا صورت خود را با یک پاک کننده تمیز نمایید. این کار باعث می شود تا مواد اضافی روی پوست شما جذب شود و تاثیر گذاری این روش افزایش یابد. بعد از این کار سرکه سیب و گلاب را با همدیگر ترکیب نمایید.

سپس پد پنبه ای را درون آن قرار داده و به وسیله آن صورت خود را خیس نمایید. اجازه دهید تا این ترکیب روی پوست صورت شما خشک شود. بعد از این کار مرطوب کننده صورت را به پوست خود بمالید و بعد از ۱۵ دقیقه بشویید. در نظر داشته باشید که مرطوب کننده شما نباید مولد جوش باشد. 

درمان جوش صورت با سرکه سیب و گلاب

درمان جوش صورت با گلاب ، خیار و عسل 

مواد مورد نیاز :

 • یک عدد خیار تازه 
 • دو قاشق غذاخوری عسل 
 • یک قاشق غذا خوری گلاب 

نحوه عملکرد : 

این شیوه درمانی مناسب افرادی است که پوست بسیار حساسی دارند. گلاب خاصیت آنتی باکتریال و عسل نیز خاصیت ضد عفونی کننده دارد.

به همین جهت است که ترکیب کلی آنها با همدیگر می تواند نتایج مناسبی را ایجاد کند. از طرفی دیگر خیار هم می تواند پوست ها و جوش های ملتهب را آرام سازد. به همین جهت آن را هم به این ترکیب اضافه می کنیم. 

نحوه استفاده :

برای این کار بهتر است ابتدا خیار را رنده نمایید. سپس عسل و گلاب را هم به آن اضافه کنید. سپس ترکیب به دست آمده را روی پوست صورت خود بمالید.

بگذارید این ترکیب مانند یک ماسک، حدودا ۱۵ دقیقه روی پوست صورت شما بماند. تکرار دو یا سه باره این ماسک در طول هفته باعث بهبود جوش های صورت شما می شود. 

 

درمان جوش صورت با گلاب و چوب صندل 

مواد مورد نیاز :

 • چهار قاشق غذا خوری چوب صندل پودر شده 
 • دو قاشق غذا خوری گلاب 

نحوه عملکرد : 

چوب صندل از دیر باز به دلیل خواص و کارایی منحصر به فرد خود، در طب سنتی هندوستان معروف بوده است. این ماده می تواند برای درمان مشکلات پوستی مفید باشد. یکی از این مشکلات جوش صورت است. در حقیقت این ماده می تواند منافذ پوستی را تمیز نماید.

از طرفی دیگر چربی پوست را کنترل کرده و خاصیت آنتی باکتریال دارد . مجموع این موارد در کنار همدیگر باعث می شود تا ماده ای مفید برای درمان جوش صورت شما باشد. حال اگر آن را با گلاب خالص ترکیب کنید، می توان اثر بخشی بیشتری را از آن انتظار داشت. 

نحوه استفاده :

کافی است تا گلاب و پودر صندل را با همدیگر ترکیب نمایید. این دو در نهایت یک ماده خمیری شکل می سازند. این خمیر را همچون یک ماسک روی صورت خود بمالید. بگذارید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت شما بماند. بعد از این مدت زمان آن را با آب سرد بشویید. در نظر داشته باشید که شما باید دست کم هفته ای دو یا سه بار این کار را تکرار نمایید. 

درمان جوش صورت با گلاب و چوب صندل

درمان جوش صورت با گلاب و خاک رس

مواد مورد نیاز :

 • نصف پیمانه خاک رس
 • نصف پیمانه گلاب 

 

نحوه عملکرد : 

رس از دیرباز به عنوان ماده ای طبیعی برای بهبود جوش ها مورد توجه بوده است . در حقیقت این ماده هم مانند بیشتر موارد ذکر شده، موجب پاکسازی منافذ پوستی و کنترل چربی می شود.

این ماده می تواند سطح پوست را تمیز نماید و به همین جهت موجب کاهش جوش های صورت می شود. خود گلاب نیز خاصیت مشابهی دارد. لذا زمانی که آنها را ترکیب کنید، می توانید یک نتیجه بسیار ایده آل از آنها بگیرید . 

نحوه استفاده :

برای انجام این کار کافی است تا دو ماده مذکور را با نسبت های مساوی با همدیگر ترکیب نمایید. پس از این کار شما یک خمیر خواهید داشت. خمیر مذکور را به صورت خود بمالید و بگذارید تا ۱۵ دقیقه بماند. بعد از ین مدت زمان صورت خود را با آب سرد بشویید. در نظر داشته باشید که بهتر است برای تاثیرگذاری بیشتر، در ابتدا صورت خود با را یک پاک کننده تمیز نمایید. 

 

درمان فوری جوش صورت با گلاب و فندق

مواد مورد نیاز :

 • یک قاشق غذاخوری پودر فندق افسونگر
 • نصف پیمانه گلاب خالص

نحوه عملکرد : 

فندق افسونگر را می توان به عنوان یکی از بهترین و البته ایده آل ترین مواد برای درمان التهاب پوستی دانست. از طرفی دیگر این ماده می تواند خاصیت درمانی و ضد التهابی داشته باشد.

به همین جهت برای جوش های چرکی و یا ملتهب بسیار ایده آل است. از طرفی دیگر این ماده خود خاصیت پاکسازی منافذ پوستی را دارد. به همین جهت است که ترکیب آن با گلاب می تواند بسیار مفید باشد . 

نحوه استفاده :

کافی است تا دو ماده فوق را به صورت مساوی با همدیگر ترکیب نمایید. آنها را کاملا مخلوط کنید تا یک خمیر به دست آید. سپس آن را روی پوست صورت خود بمالید.

بگذارید این ماده 10 دقیقه روی صورت شما بماند. پس از این مدت زمان، این را با آب سرد بشویید. تکرار روزانه این کار می تواند موجب رفع فوری جوش های صورت شود . 

درمان فوری جوش صورت با گلاب و فندق

درمان فوری جوش با گلاب و نارون کوهی

مواد مورد نیاز :

 • نصف پیمانه عرق نارون کوهی 
 • نصف پیمانه گلاب
 • یک پد پنبه ای

نحوه عملکرد : 

نارون کوهی همچون فندق خاصیتی ضد التهابی دارد. این ماده می تواند موجب بهبود زخم های پوستی و کاهش خارش و التهابات آن ها شود. از طرفی دیگر نارون خود خاصیت آنتی باکتریال دارد و می تواند موجب پاکسازی پوست شود . به همین جهت است که ترکیب آن با گلاب می تواند نتیجه ای بسیار منحصر به فرد را خلق نماید . 

نحوه استفاده :

برای استفاده از این روش کافی است تا عرق نارون کوهی و گلاب را با همدیگر ترکیب نمایید. پس از این کار به وسیله یک پد آن را به صورت خود بمالید. بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه آن را به طور کامل بشویید. در نظر داشته باشید که برای تاثیرگذاری بهتر می توانید به دنبال آن از یک مرطوب کننده هم استفاده کنید . 

 

درمان جوش صورت با ساخت ماسک گلاب

مواد مورد نیاز :

 • یک عدد ماسک صورت از جنس پارچه پنبه ای 
 • نصف پیمانه گلاب خالص

نحوه عملکرد : 

بدون شک تا به این لحظه خواص گلاب را درک کرده اید . این ماده می تواند پوست را تمیز کرده و موجب پاکسازی منافذ شود . از طرفی دیگر به کاهش چربی های آن کمک می کند . در کنار این موارد خاصیت آنتی باکتریال هم دارد که بسیار مفید است. 

نحوه استفاده :

نحوه بکارگیری این شیوه درمانی بسیار ساده است. کافی است تا ماسک پنبه ای را به وسیله گلاب خیس کنید. ما در پست های قبلی نحوه ساخت این ماسک را آموزش داده ایم. ماسک خیس شده را روی صورت خود بگذارید. اجازه دهید تا این ماسک حدود 15 دقیقه روی صورت شما بماند.

بعد از این کار آن را جدا کرده و اجازه دهید پوستتان خشک شود. سپس پوست را به وسیله یک مرطوب کننده نرم نمایید . در نظر داشته باشید که مرطوب کننده شما نباید مولد جوش باشد . 

درمان جوش صورت با ساخت ماسک گلاب

درمان جوش صورت با گلاب و گلیسیرین 

مواد مورد نیاز :

 • یک قاشق غذاخوری گلیسیرین
 • یک و نیم پیمانه گلاب 
 • پد پنبه ای 

نحوه عملکرد : 

این روش می تواند راهکاری مناسب برای بهبود جوش در پوست های خشک باشد. خود گلیسیرین می تواند موجب پاکسازی صورت شود. از طرفی دیگر مواد مورد نیاز آن را فراهم نموده و به پاکسازی منافذ آن کمک می کند. این کار در نهایت به بهبود جوش های صورت شما کمک می کند . 

نحوه استفاده :

کافی است تا دو ماده فوق را با همدیگر ترکیب نمایید. بعد ترکیب به دست آمده را با استفاده از پد پنبه ای روی صورت خود بمالید. بگذارید این ترکیب ۱۵ دقیقه بر روی صورت شما بماند و خشک شود.

بعد از خشک شدن ، یک مرطوب کننده را هم به صورت خود بمالید. تکرار روزانه این کار می تواند به بهبود جوش های صورت شما کمک کند . 

سرم پاکسازی عمیق پوست پیلینگ دی اوردینری
حاوی : 1 – تمشک تازمانیایی ضد التهاب 2 – هیالورونیک اسید برای آبرسانی عمیق پوست 3 – ویتامین B5 که کمک به ترمیم پوست می کند. 4 – هویج سیاه که یک آنتی اکسیدان قوی می باشد. 5 -آلفا هیدروکسیل اسید AHA30 برای لایه برداری سطحی پوست 6 -بتاهیدروکسیل اسید BHA 2% جهت پاکسازی عمیق پوست – ترمیم آسیب پوست ناشی از زخم، لک، کک و مک، جوش صورت و آکنه – ایجاد پوستی زیبا و شاداب و ….

مشاهده مشخصات و خرید سرم پاکسازی عمیق پوست پیلینگ دی اوردینری

سرم درمانی پاکسازی پوست پیلینگ دی اوردینری

 

درمان جوش صورت با گلاب و ویتامین سی

مواد مورد نیاز :

 • یک قاشق غذاخوری قرص ویتامین سی پودر شده 
 • یک قاشق غذا خوری گلاب خالص 

نحوه عملکرد : 

 ویتامین سی را می توان یکی از بهترین و البته معجزه گر ترین متریال ها برای درمان پوست صورت دانست. این ماده می تواند طیف زیادی از مشکلات پوستی را برطرف کند. در حقیقت این ویتامین دارای میزان زیادی از آنتی اکسیدان است که برای پاکسازی منافذ و تغذیه پوست مناسب است.

از طرفی دیگر می تواند موجب افزایش ترشح و تولید کلاژن در پوست شود. مجموع این موارد در کنار همدیگر موجب می شود تا جوش های روی صورت شما به سرعت بهبود یابند. 

نحوه استفاده :

برای استفاده از این روش کافی است تا دو ماده مذکور را با همدیگر ترکیب کنید. این کار یک ترکیب خمیری شکل به شما می دهد. خمیر را به آرامی روی نقاط ملتهب و یا جوش های صورت خود بمالید. تکرار روزانه این کار باعث می شود تا پس از یک هفته نتایج معجزه آسای آن را مشاهده نمایید.

درمان جوش صورت با گلاب و ویتامین سی

هشدار 

در نظر داشته باشید که برخی از مواد ذکر شده در توضیحات بالا، میتوانند در پوست های حساس موجب بروز آلرژی شوند. از طرف دیگر چنانچه این مواد به شیوه ای اصولی استفاده نشوند، ممکن است به پوست آسیب بزنند. به همین جهت بهتر است قبل از استفاده ابتدا آن را بر روی بخش محدودی از پوست دست خود تست نمایید.

در صورتی که آلرژی و یا حساسیتی در پی نداشت، می توانید آن را بر روی صورت خود بمالید. از طرفی دیگر توصیه می شود تا تمام موارد فوق را با مشورت و زیر نظر پزشک خود استفاده نمایید . 

یک راهکار ساده تر برای درمان فوری جوش صورت

بدون شک شما هم با مطالعه موارد فوق اندکی دچار سردرگمی شده اید. این حجم از راهکار و امتحان آن ها می تواند وقت گیر باشد. چراکه باید دست کم چند مورد از آن ها امتحان کنید تا نسبت به تاثیر گذاری آن مطمئن شوید. مازاد بر این موارد، برخی از این راهکار ها بازدهی بسیار محدودی داشته و یا تنها جنبه تئوری دارند.

به همین جهت بیشتر افراد برای درمان جوش صورت خود به دنبال یک راهکار تست شده هستند. راهکاری که تاییدیه های لازم را داشته و قابل استفاده بر روی هر نوع پوستی باشد. فوم شستشوی صورت از برند کره ای کوزارکس زیر دقیقا همین ویژگی ها را دارد.

فوم شستشوی صورت درمان جوش سالسیلیک اسید و BHA کوزارکس
ترکیبات اصلی : سالسیلیک اسید 0/5 درصد ، BHA طبیعی و روغن درخت چای – درمان جوش صورت و آکنه و جلوگیری از ایجاد مجدد – لایه برداری ملایم و خفیف بدون ایجاد حساسیت – رفع تیرگی ها ، لک و کک و مک های پوستی – حذف کامل سلول های مرده پوست – بهبود رنگ و روشنایی و درخشانی پوست – متعادل سازی روغن و ترشح سبوم و ….

مشاهده مشخصات و خرید فوم شستشوی صورت درمان جوش سالسیلیک اسید و BHA کوزارکس

فوم شستشوی صورت درمان جوش سالسیلیک اسید و BHA کوزارکس

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.