علت زیاد شدن جوش صورت ❤️️❤️️ + شیوه درمان

0 ۹۹۶

  جوش ها را می توان جزو آزار دهنده ترین مشکلات پوستی دانست . این دسته از مشکلات می توانند به سادگی زیبایی و اعتماد به نفس افراد را کاهش دهند. عموما جوش ها بعد از ظهور به صورت  پیوسته بیشتر می شوند. اما اغلب افراد علت زیاد شدن جوش صورت را نمی دانند .

بدون شک دانستن عوامل این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در پیشگیری و درمان آن داشته باشد. لذا اگر شما هم تمایل دارید تا علت زیاد شدن جوش صورت خود را بدانید و یا در پی راهی برای پیشگیری از آن هستید ، حتما ما را تا انتهای این متن همراهی کنید. 

جوش صورت چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با علت زیاد شدن جوش صورت صحبت کنیم ، بهتر است ابتدا با ماهیت جوش های صورت آشنا شوید . بدون شک این موضوع می تواند تاثیر بسیار زیادی در افزایش درک شما از این مقاله داشته باشد . 

جوش ها را می توان جزو مشکلات رایج پوستی دانست که می تواند در هر سنی دیده شود . اما به طور کلی جوش ها در سن بلوغ به چشم می خورند . عامل اصلی ایجاد جوش ها، مسدود شدن منافذ پوستی در اثر چربی و یا سلول های مرده می باشد. زمانی که این منافذ بسته شوند ، محتویات داخلی آنها به همراه عفونت و باکتری ها رشد می کنند و باعث می شود تا بصورت یک نقطه برجسته روی آورم روی پوست دیده شود .

این موضوع باعث می شود تا ظاهر و زیبایی صورت دستخوش تغییرات منفی شود . اگرچه نحوه ی ایجاد جوش در تمامی این موارد یکسان می باشد . اما علل ایجاد آن می تواند متفاوت باشد. 

جوش صورت چیست؟
جوش صورت چیست؟

علت زیاد شدن جوش صورت از لحاظ علمی

همانگونه که اشاره کردیم، بیشتر جوش ها در طی یک پروسه مشابه تولید می شوند . به عبارت ساده تر نحوه تشکیل آن ها یکسان بوده اما عوامل مختلفی می تواند باعث ایجاد آنها شود. اشراف بر این موارد می تواند علت زیاد شدن جوش صورت را برای شما عزیزان مشخص سازد .

ما در این مقاله قصد داریم تا به شیوه ای دقیق این دلایل را برای شما تشریح کنیم . لذا بهتر است به دقت هر یک از آنها را بررسی کرده و سطح حضور آن در سبک زندگیتان را بسنجید . 

مشکلات هورمونی

تغییر سطح هورمون به عنوان علت زیاد شدن جوش صورت در بسیاری از موارد شناخته می شود . در حقیقت همین عامل سبب می شود تا بیشتر افراد در سن نوجوانی جوش های مختلفی را روی پوست خود تجربه نمایند .

البته باید بدانید که تغییرات هورمونی تنها محدود به دوران نوجوانی نیست . بلکه در دوره های دیگری از زندگی مانند زمان زایمان و یا بعد از رابطه جنسی و… هم بروز می کند . اما سطح آن ها خفیف تر می باشد . 

مشکلات هورمونی

عدم رعایت بهداشت پوست 

عدم رعایت بهداشت به عنوان علت زیاد شدن جوش صورت در بسیاری از افراد میانسال شناخته می شود . در حقیقت اگر شما به طور پیوسته پوست صورت خود را تمیز نکنید، بدون شک به جوش های صورت مبتلا می شوید . در حقیقت کثیف بودن سطح پوست باعث می شود تا باکتری ها و ترکیبات خارجی ، منافذ پوست را مسدود نمایند.

این در نوع خود باعث بروز انواع جوش های عفونی می شود . لذا برای جلوگیری از بروز چنین حالتی بهتر است بطور پیوسته صورت خود را تمیز نمایید . البته این موضوع در رابطه با جوش های پشت گردن هم صدق می کند.

شستشوی صورت به طور مداوم و صحیح
شستشوی صورت به طور مداوم و صحیح

استفاده از مواد آرایشی نامناسب 

به کارگیری مواد آرایشی نامناسب از دیگر عوامل بروز جوش صورت می باشد . تکرار مداوم استفاد از این وسایل می تواند به عنوان علت زیاد شدن جوش صورت تلقی شود . این مواد می توانند به سادگی هرچه تمام تر منافذ پوست شما را مسدود سازند . البته برخی دیگر از این مواد می توانند در حالت نرمال هم موجب بروز حساسیت و یا جوش ای پوستی شوند . 

برای رفع این موضوع بهتر است در زمان خرید حتما محصول مناسبی را انتخاب کنید که با پوست صورت شما سازگار باشد . از طرفی دیگر محصول انتخابی شما نباید منقضی شده باشد. برای اطمینان بیشتر سعی کنید تا هر بار مواد آرایشی خود را با استفاده از پاک کنندهای استاندارد تمیز کنید. این کار باعث می شود تا رطوبت پوست صورت شما حفظ شده و مانع از مسدود شدن منافذ شود . 

استفاده از مواد آرایشی نامناسب
استفاده از مواد آرایشی نامناسب

رژیم غذایی نامناسب 

رژیم غذای هم می تواند از علت زیاد شدن جوش صورت باشد. در حقیقت برخی از مواد غذایی نظیر فست فود ها، غذاهای چرب، خوراکی های شیرین و… می توانند سبب بروز جوش های صورت شوند.

این مواد به طور طبیعی میزان چربی پوست را افزایش می دهند که این در نوع خود احتمال بروز جوش را افزایش میدهد. بهترین راهکار در این زمینه پرهیز از چنین خوراکی هایی می باشد .

رژیم غذایی نامناسب

زمینه ارثی 

در برخی از حالات علت زیاد شدن جوش صورت می تواند مربوط به ژنتیک باشد. در واقع اگر والدین یا اقوام درجه یک شما بطور پیوسته جوش می زنند ، احتمالا شما نیز چنین ویژگی را داشته باشید. در چنین حالتی باید حتما با یک پزشک مشورت نمایید . 

مشکلات زنانه 

مطابق آمار میزان جوش در زنان بزرگسال بیشتر از مردان می باشد . دلیل این موضوع را می توان تغییرات هورمونی زنان دانست . در واقع خانم ها بسیار بیشتر از آقایان دچار تغییرات هورمونی می شوند.

شرایطی همچون عادات ماهیانه، زایمان، مواردی مشکلاتی همچون سندروم تخمدان پلی کیستیک و… می تواند منجر به بروز جوش های صورت شود . اگر علت زیاد شدن جوش صورت شما این تغییرات هورمونی می باشد، بهتر است ابتدا با پزشک خود مشورت کنید . 

مشکلات زنانه 
مشکلات زنانه

استفاده از قلیان یا سیگار  

اگرچه در مردان بزرگسال هم جوش های صورت دیده می شود ، اما علت بیشتر آنها استفاده از سیگار و یا قلیان می باشد . در واقع این دو ماده می توانند سبب بروز جوش شوند . لذا بهتر است از آن ها خودداری کنید . 

استرس

استرس را می توان شایع ترین علت زیاد شدن جوش صورت دانست . در واقع استرس به نوبه خود سبب افزایش هورمون کورتیزول می شود . این هورمون میزان چربی پوست را افزایش میدهد .

این به نوبه خود سطح جوش های صورت را بیشتر می کند . لازم به ذکر است که استرس می تواند آسیب های دیگری را هم به شما وارد سازد . لذا بهتر است از موقعیت های استرس زا دوری کنید. 

استرس
استرس

آلودگی محیط

محیط آلوده می تواند از دیگر دلایلی باشد که جوش های پوستی را تشدید می کند . البته باید بدانید که این آلودگی به خودی خود نمی تواند وارد پوست شود . اما اگر از طریق یک زخم و یا راه های دیگر به پوست نفوذ کند، می تواند موجب بدخیم شدن جوش های التهابی صورت شود . 

دست یازیدن به جوش های صورت 

یکی از عمده ترین دلایل زیاد شدن جوش صورت دست زدن و یا ترکاندن آنها می باشد . این موضوع می تواند بیش از هر عامل دیگری موجب پراکنده شدن جوش های صورت شود . برخلاف باور عموم، ترکاندن این جوش ها نه تنها کمکی به بهبودشان نمی کند، بلکه می تواند تا حد زیادی هم آنها را گسترش دهد .

از طرفی دیگر این موضوع باعث می شود تا آسیب های جبران ناپذیری به پوست صورت شما وارد شود. لذا بهتر است در قدم اول تحت هیچ شرایطی جوش های صورت خود را نترکانید. در قدم دوم سعی کنید از عوامل فوق پیشگیری نمایید .

عدم لمس و فشار دادن جوش های صورت

در گام سوم هم می توانید از روش های درمانی ویژه برای درمان جوش صورت خود استفاده کنید. سرم صورت ضد جوش و روشن کننده نیاسین آمید و زینک دی اوردینری می تواند یکی از بهترین راهکار ها برای درمان جوش صورت شما باشد. 

سرم صورت ضد جوش و روشن کننده نیاسین آمید و زینک دی اوردینری
درمان جوش چرکی و پیشگیری از ایجاد جوش مجدد – کمرنگ کردن جای جوش و آکنه و اسکارهای پوست – کنترل چربی و سبوم پوست – کوچک کردن منافذ باز پوست – لایه برداری ملایم و خفیف و ….

مشاهده مشخصات و خرید سرم صورت ضد جوش و روشن کننده نیاسین آمید و زینک دی اوردینری

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.