نحوه ی استفاده از ژل شستشوی صورت چگونه است؟

  نحوه ی استفاده از ژل شستشوی صورت چگونه است؟

0 ۱,۰۰۶

امروزه استفاده از ژل شستشوی صورت امری متداول شده ولی اغلب افراد شوینده های قدیمی تر نظیر صابون ها را به آن ترجیح می دهند علت آن کف کردن شوینده های قدیمی تر است که اعتقاد بر این است که هر چه بیشتر کف کند پوست تمیزتر می شود. ژل شستشو همانگونه که از نامش مشخص است دارای بافت ژل مانند است و چنانچه تازه به استفاده از آن روی آورده باشید ممکن است کمی طول بکشد تا به ظاهر بدون کف و لغزنده آن عادت کنید. برای اینکه مطمئن شوید که در هنگام استفاده از آن پوست شما به خوبی تمیز می شود باید نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت را به خوبی یاد بگیرید. این را نیز به خاطر بسپارید که هر شوینده ای که کف تولید می کند الزاما پوست را به خوبی تمیز نمی کند و محصولاتی مانند ژل که کف بسیار کمی تولید می کند نیز می توانند جزو شوینده های قدرتمند در تمیزی پوست باشند.

ژل شستشوی صورت چیست؟

شوینده ای بر پایه آب و دارای بافت ژل و سبک می باشد اغلب از مواد ملایم و عصاره های گیاهانی همچون گلها، درخت چای، روغن های ضروری و غیره تشکیل شده است. در ابتدا برای افرادی با پوست چرب و مستعد آکنه تولید می شد اما در حال حاضر برای هر نوع طیف پوستی می توان آن استفاده کرد.

ژل شستشوی صورت چیست؟

فواید استفاده از ژل شستشو برای پوست صورت

در انتهای یک روز خسته کننده کاری هیچ چیز مثل یک پاکسازی کامل و عمیق به پوست شادابی و نشاط نمی بخشد اینکه محصولی باشد که به طور قدرتمند بتواند تمامی عرق ها، گرد و غبار، سبوم و آرایش را به خوبی از عمق پوست بیرون کشیده  تا پاک و تمیز شود موجب آرامش خاطر می شود.

زمانی که پوست خود را بدون لک، آکنه و جوش ببینید و تمیزی آن را با انعکاس نور در روی صورت خود تماشا کنید حس  اعتماد به نفس در شما تقویت می شود. انتخاب ژل شستشو برای پوست مزایایی دارد که به اختصار توضیح می دهم:

فواید استفاده از ژل شستشو برای پوست صورت

پاکسازی عمیق تر پوست

ژل های شوینده به سرعت در اعماق پوست نفوذ می کنند و هر نوع آلودگی از جمله سبوم اضافی که باعث مسدود شدن روزنه ها شده را پاک کرده و باعث تنفس بهتر می شود از آنجایی که این محصول بر پایه آب است پوست را تحریک نمی کند و با داشتن مواد ملایم سد دفاعی را از بین نمی برد این باعث می شود که پوست به خوبی بتواند رطوبت خود را حفظ کند.

فوم شستشوی صورت چای سبز اینیسفری
حاوی چای سبز تازه و عصاره ی ریشه ی چای سبز – دارای ساپونین برای تمیزی بهتر پوست – ترکیبات آنتی اکسیدان برای حفظ جوانی و شادابی و طراوت پوست – پاکسازی منافذ باز و حذف کامل سلول های مرده – مرطوب کننده و آبرسان و رفع کامل خشکی پوست و ….

مشاهده مشخصات و خرید فوم شستشوی صورت چای سبز اینیسفری

 

باعث از بین رفتن آکنه ها می شود

ژل های شستشو با داشتن خاصیت ضد باکتریایی عوامل ایجاد آکنه را از منافذ پوست پاک کرده و از بین می برد شستشوی مداوم  به وسیله این محصول مانع از نفوذ باکتری ها به عمق پوست شده در نتیجه نه تنها آکنه را درمان کرده بلکه از بروز مجدد آن نیز جلوگیری می کند. کسانی که دارای پوست مستعد آکنه هستند باید از مصرف شوینده هایی که قوی هستند خودداری کنند زیرا باعث تحریک بیشتر پوستشان می شود اما استفاده از ژل شستشو با فرمولی ملایم می تواند به پاکسازی اصولی پوست آنها کمک کند.

حذف جوش صورت و آکنه با استفاده از ژل شستشوی صورت

پوست های ملتهب را تسکین می دهد

فرمول ملایم ژل های شستشو به خوبی قادر است قرمزی و التهاب پوست های حساس را تسکین دهد و بدون اینکه به لایه سطحی آسیبی برساند آن را پاکسازی  کند. استفاده از این محصول پوست را بعد از شستشو سفت و خشک نمی کند و به طور کلی مانع از تبخیر رطوبت می شود.

مطالعه ی مقاله ( درمان جوش صورت و آکنه با روش های خانگی ) می تواند برای شما مفید باشد

به پوست رطوبت می رساند

از آنجایی که در ترکیبات این محصول از مواد مرطوب کننده استفاده شده در حین شستشو و پاکسازی پوست آن را رطوبت رسانی نیز می کند به همین دلیل اغلب بعد از تمیز شدن  تازه و نرم می شود. رطوبت رسانی پوست به همراه تامین سایر نیازهای پوست به مواد معدنی و انواع ویتامین ها می باشد.

مرطوب شدن پوست با ژل شسشتوی صورت

پوست را لایه برداری می کند

استفاده از فرمولاسیون ملایم در ژل های شستشو باعث نمی شود عملکرد سطحی داشته باشد محصول به خوبی می تواند پوست را لایه برداری کند بدون اینکه به آن صدمه ای وارد کند لایه برداری از پوست باعث از بین رفتن سلول های مرده شده  و به عملکرد بهتر سلول های پوستی در تولید سلول های جدید کمک می کند.

فوم شستشوی صورت درمان جوش سالسیلیک اسید و BHA کوزارکس
ترکیبات اصلی : سالسیلیک اسید 0/5 درصد ، BHA طبیعی و روغن درخت چای – درمان جوش صورت و آکنه و جلوگیری از ایجاد مجدد – لایه برداری ملایم و خفیف بدون ایجاد حساسیت – رفع تیرگی ها ، لک و کک و مک های پوستی – حذف کامل سلول های مرده پوست و ….

مشاهده مشخصات و خرید فوم شستشوی صورت درمان جوش سالسیلیک اسید و BHA کوزارکس

انواع ژل شستشوی صورت

در حالیکه  فرمولاسیون برخی از ژل های شستشو، آن را قابل مصرف برای همه نوع طیف پوستی می کند اما تعداد دیگری از این محصولات با فرمول متفاوت  برای نوع خاصی از پوست اختصاص داده می شود در این محصولات اصولا از موادی استفاده شده که قادر است مشکلات آن طیف پوست مورد نظر را از بین ببرد علاوه بر اینکه  هیچ آسیبی به پوست نمی زند.

انواع ژل شستشوی صورت

ژل شستشو برای پوست چرب و مستعد آکنه

از جمله مشکلات موجود در پوست چرب شامل روزنه های باز پوست، جوش های سر سفید و سیاه، روغن اضافی و در برخی موارد آکنه  است زمانیکه پوست در معرض آلودگی ها و رادیکال های آزاد قرار می گیرد منافذ بسته شده مشکلات ذکر شده به وجود می آیند ژل شستشو برای پوست چرب به علت سبک بودن به سرعت جذب می شود در از بین بردن آلودگی هایی که روزنه ها را مسدود کرده نقش موثری ایفا می کند و با داشتن خاصیت ضد باکتریایی به ضد عفونی کردن آن می پردازد بدین ترتیب با استفاده مداوم از این محصول شاهد بهبودی جوش ها و آکنه ها و بسته شدن منافذ باز هستید. وجود موادی همچون اسید سالیسیلیک، بنزوئیل پراکسید، نیاسینامید در ژل شستشو موجب پاکسازی سبوم اضافی پوست و کنترل تولید آن همچنین افزایش میزان گردش خون می شود.

ژل شستشو برای پوست خشک و حساس

پاکسازی پوست خشک به علت کمبود رطوبت شاید سخت به نظر برسد اما با استفاده از ژل شستشوی صورت تبدیل به کاری هیجان انگیز می شود اصولا ژل های شستشو دارای مواد آبرسان قوی هستند که برای این نوع پوست بسیار مناسب است آنها به خوبی در روزنه ها نفوذ کرده و سلول ها را رطوبت رسانی می کنند.

همچنین فرمولاسیون این محصولات حاوی مواد بسیار ملایم است و برای پوست خشک با داشتن سد دفاعی بسیار ضعیف مناسب است زیرا بدون آسیب به این بخش آن را پاکسازی می کند مزیت دیگری که ژل های شستشو برای پوست خشک دارند این است که چربی های مفید را از بین نمی برد این باعث می شود بعد از پاکسازی احساس کشیدگی در پوست ایجاد نشود.

از آنجایی که پوست های خشک و حساس، ملتهب و قرمز رنگ هستند با استفاده از ژل شستشو تحریک آنها کاهش می یابد گلیسیرین ماده ای است که در این نوع ژل ها بسیار استفاده شده، علاوه بر جذب رطوبت به رفع خشکی پوست کمک می کند وجود انواع روغن های اساسی در ترکیب این محصول نیز به تامین تغذیه، حفظ رطوبت و نرم شدن این طیف پوست بسیار کمک می کند.

عدم استفاده از مواد عطر زا در ژل های شستشوی مخصوص پوست خشک و حساس مانع از بروز واکنش در آن می شود بنابراین پس از شستشو در طول شبانه روز نرم تر درخشان تر است و رطوبت در آن بیشتر حفظ می شود.

فوم شستشوی صورت جوانساز و آبرسان کلاژن فارم استی
ترکیبات اصلی : کلاژن دریایی ، عصاره چای سبز و زیتون – پاکسازی کامل و عمیق پوست از ناخالصی ها و آلودگی ها – حذف چربی و سبوم اضافه پوست به طور کامل – سفت ، محکم و تقویت خاصیت کشسانی پوست – کاهش منافذ باز و بهبود پوست پرتقالی – جوانسازی و تعویق در فرآیند پیری پوست و ….

مشاهده مشخصات و خرید فوم شستشوی صورت جوانساز و آبرسان کلاژن فارم استی

نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت

شستشوی روزانه صورت یکی از اقدامات ضروری است و انجام آن در ساعات معین  عادت کردن به این برنامه برای حفظ سلامت و شادابی مفید می باشد. پوست مهمترین عضو حفاظتی بدن است پس سلامتی و عملکرد درست آن به مراقبت بهتر از کل بدن منجر می شود تولید تعداد زیادی محصول برای اثبات این حرف کافی است.

پوست صورت به طور معمول به 2 بار شستشو در طول شبانه روز نیاز دارد:

 1. هنگام صبح: که تازه از خواب بیدار شده اید در طول شب پوست در حال تولید سلول های جدید و دفع سلول های مرده بوده، وجود عرق و ترشح چربی همچنین سم زدایی پوست همگی نشان می دهد که پوست نیاز به شستشو دارد آن هم نه فقط با آب بلکه با شوینده ای که به طور کامل پوست را پاکسازی کند.

از طرفی برخورد پوست با بالش باعث نفوذ باکتری ها در پوست شده که ضرورت شستشو را بیشتر می کند.

 1. هنگام عصر:  وقتی که خسته به منزل برمی گردید و یک روز پر از استرس را گذرانده اید پوست شما نیز احتیاج به تجدید قوا دارد باید آرایشی که حالا مانند لایه ای ضخیم بر روی پوست سنگینی می کند را پاک کرده و با یک ژل شستشوی مناسب به جنگ آلودگی ها بروید.

نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت

قبل از دوش گرفتن پوست خود را بشویید

شستن پوست صورت زمانی که زیر دوش هستید ممکن عوارضی برای پوست داشته باشد زیرا معمولا میزان درجه آب دوش گرمتر است و این باعث از بین رفتن چربی هنگام شستشو شود اگر پوست خشک حساسی داشته باشید التهاب آن شدیدتر می شود بنابراین سعی کنید قبل از دوش گرفتن ابتدا صورت خود را با آب نه چندان گرم بشویید سپس زیر دوش بروید.

 1. قبل از شستشوی صورت دستان خود را بشویید

شستشوی صورت به وسیله دستان انجام می شود چنانچه دست ها آلوده باشند و با آن شروع به شستن پوست خود کنید باعث انتقال آلودگی به پوست می شوید که موجب بروز بیماری در آن می شود بنابراین در ابتدای کار دستان خود را با آب و شوینده ای قوی بشویید.

مطالعه ی مقاله ( تونر چیست و طرز استفاده از آن چگونه است؟ ) می تواند برای شما مفید باشد
 1. آرایش خود را پاک کنید

اگر در هنگام عصر قصد شستشوی صورت را دارید در مرحله اول باید آرایش را پاک کنید این اشتباه است اگر فکر کنید ژل های شستشو قدرت کافی برای از بین بردن آن از روی پوست را دارند بلکه با یک دستمال مرطوب یا پد و شیر پاک کن ابتدا کل صورت را پاک کرده و بعد به سراغ استفاده از ژل شستشو بروید.

روش صحیح پاک کردن آرایش

 1. صورت خود را با آب مرطوب کنید

برای آماده سازی پوست و جذب بهتر ژل شستشو، از آب ولرم استفاده کرده  و پوست خود را خیس کنید آب نباید داغ باشد زیرا موجب صدمه به پوست می شود سعی کنید تمامی نواحی صورت از آب ولرم مرطوب شود.

 1. نقاط مهم پوست

نحوه استفاده از ژل شستشوی صورت مهم است باید آن را به تمام نقاط صورت بزنید چهره فقط نواحی T شکل، گونه ها و چانه نیست بلکه کل پیشانی از قسمت هایی که مو روییده تا خط فک و کمی زیر آن از نزدیک ترین قسمت به گوش ها تا دور لب ها همگی باید آغشته به ژل شستشو شود.

 1. پوست را با ملایمت ماساژ دهید

همانطور که ساعت ها وقت می گذارید تا یک شوینده متناسب  با پوست خود انتخاب کنید در هنگام استفاده از آن نیز با پوست خود مهربان باشید ژل شستشو را به آرامی و با حرکات ماساژ بر روی سطح پوست پخش کنید بدون اینکه به پوست فشار بیاورید که در این صورت موجب تحریک شدن پوست می شوید ماساژ دادن پوست چندین مزیت دارد:

 1. باعث می شود ژل شستشو به عمق پوست نفوذ کرده و آن را به خوبی پاکسازی کند
 2. گردش خون را در زیر پوست بیشتر می کند این موجب اکسیژن رسانی بیشتر در پوست می شود و به عملکرد بهتر پوست کمک می کند
 3. آلودگی های سطحی به خوبی پاک می شود و موجب آرام شدن پوست از تنش و استرس می شود
 4. مواد معدنی و ویتامین های موجود در ژل شستشو به خوبی جذب پوست می شود

بهترین زمان ماساژ دادن ژل شستشو دهنده بر روی پوست 1-2 دقیقه می باشد.

 1. پوست خود را با آب ولرم شستشو دهید

بعد از اینکه پوست را به مقدار کافی ماساژ دادید وقت شستن آن است آب را ولرم کرده و شروع به تمیز کردن پوست خود کنید سعی کنید تمامی قسمت های صورت از قسمت رویش موها گرفته تا گردن و نزدیک گوش ها تمامی را با آب بشویید تا اثری از مواد شوینده بر روی پوست باقی نماند.

شستشوی صورت با آب ولرم

 1. پوست خود را با حوله خشک کنید

در مرحله آخر پوست خود را با یک حوله به آرامی با ضربات آرام روی پوست خشک کنید از مالیدن آن بر روی صورت جلوگیری کنید زیرا باعث آسیب به بافت پوست می شود و بعد از آن می توانید سایر مراحل روتین پوست خود را انجام دهید.

پوست خود را با حوله خشک کنید

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.