5 ماسک نشاسته برای چاقی صورت + نحوه ساخت

2 ۲,۵۷۴

نشاسته را می توان به عنوان یکی از ایده آل ترین محصولات برای درمان صورت دانست. به همین جهت بوده که این روز ها بسیاری به دنبال ماسک نشاسته برای چاقی صورت هستند. در واقع این ماده به سبب مزیت های منحصر به فردی که دارد، می تواند یک محصول بی نظیر برای رفع مشکلات پوستی شما باشد. با وجود این حجم از مزیت ها، اما هنوز هم تعداد زیادی از مردم با مزیت های بی نظیر این ماده آشنایی ندارند و نمی دانند که این ماده تا چه اندازه می تواند معجزه آسا باشد.

ما در این مقاله مروری بر آن خواهیم داشت تا شما هم بهتر و دقیق تر با این ماده معجزه آسا آشنا شوید. از طرفی دیگر ما شیوه های ساخت چندین مدل ماسک نشاسته برای چاقی صورت را خدمت شما عزیزان معرفی می کنیم . مازاد بر این موارد  ما در انتهای مطلب هم یک راهکار بسیار ایده آل را هم برای رهایی از این مشکلات خدمت شما عزیزان ارائه می کنیم . پس بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

خواص نشاسته چیست ؟

نشاسته را می توان جزو غنی ترین منابع در طبیعت دانست. در واقع نشاسته ها منبع ذخیره ای گیاهان هستند . به همین جهت است که دارای منابع ارزشمندی هستند. این منابع نه تنها در تغذیه انسان اهمیت زیادی دارد، بلکه در امر زیبایی هم اهمیت بالایی دارند. نشاسته دارای مزیت های منحصر به فردی است که از آنها در جهت سلامت و زیبا سازی پوست استفاده می شود. این ماده دارای میزان زیادی از ویتامین  A می باشد. این ویتامین نه تنها پوست را تحریک می کند، بلکه باعث روشن تر شدن و از بین بردن لکه ها می شود .

پتاسیم دومین ماده ارزشمندی است که در نشاسته یافت می شود. این ماده می تواند باعث مرطوب سازی پوست می شود . ویتامین E ماده دیگری است که نشاسته را منحصر به فرد می کند. این ویتامین می تواند تاثیر زیادی در تنظیم چربی پوست و درمان عفونت داشته باشد. از طرفی دیگر ویتامین c هم در این ماده یافت می شود. این ویتامین می تواند موجب جوان سازی پوست شود.

خواص نشاسته چیست ؟
خواص نشاسته چیست ؟

این قابلیت در کنار لایه برداری نشاسته باعث می شود تا یک محصول منحصر به فرد برای زیبا سازی پوست باشد. از طرفی دیگر این ماده یک منبع غنی از انواع کربوهیدرات ، اسید های آمینه و مواد معدنی است . وجود این موارد در کنار همدیگر باعث میشود تا نشاسته بتواند گزینه ای مناسب برای جوانسازی پوست و البته تغذیه آن باشد. به همین جهت است که ماسک نشاسته می تواند یک انتخاب بی رقیب برای زیبایی و سلامتی پوست شما عزیزان باشد.

نحوه ساخت ماسک نشاسته

همانگونه که اشاره کردیم، این ماده می تواند یک منبع بی رقیب برای سلامتی و زیبایی پوست باشد . با وجود این حجم از مزایا، اما هنوز هم طیف زیادی از مردم نحوه ساخت ماسک نشاسته را نمی دانند. ما در ادامه چند مورد از محبوب ترین ماسک های صورت ساخته شده با نشاسته را برای شما عزیزان ذکر کرده ایم.

ما سعی کرده ایم تنها به خود نشاسته اکتفا نکنیم. به همین جهت در بسیاری از موارد، آن را با مواد مغذی دیگر هم برای شما ترکبی کرده ایم . همین مورد باعث می شود تا میزان اثرگذاری آنها بیشتر باشد. در نظر داشته باشید که شما می توانید این ماسک ها را به صورت ماسک ورق ای هسم استفاده نماید . برای ساخت آن می توانید به آموزش ساخت ماسک ورقه ای صورت در خانه مراجعه فرمایید.

نحوه ساخت ماسک نشاسته و گلاب

مواد لازم:

 • نصف پیمانه گلاب
 • نصف پیمانه نشاسته
 • یخ

گلاب را می توان از مهم ترین ترکیبات طبیعی برای روشن سازی پوست دانست. ترکیب این ماده با نشاسته می تواند تاثیر گذاری بالایی داشته باشد . کافی است تا این دو ماده را متناسب با حجم گفته شده ترکیب نمایید. سپس آنها را به خوبی هم بزنید. بعد از ترکیب مناسب، آن را به صورت خود بمالید و به خوبی ماساژ دهید .

نحوه ساخت ماسک نشاسته و گلاب
نحوه ساخت ماسک نشاسته و گلاب

بگذارید این ماده نیم ساعت بر روی صورت شما بماند. پس از این کار آن را به خوبی با آب ولرم بشورید. بعد از آن با یک قطعه یخ صورت خود را ماساژ دهید. البته یخ را درون یک تکه پارچه و یا نایلون فریزر قرار دهید. این کار باعث میشود تا منافذ صورت شما تنگ شود. هفته ای یکبار از این ماسک نشاسته استفاده نمایید تا نتایج بی نظیر آن را مشاهده کنید.

نحوه ساخت ماسک نشاسته و هویج

مواد لازم:

 • دو عدد هویج
 • نصف پیمانه شیر
 • نصف پیمانه نشاسته
 • یک قاشق غذا خوری زیتون
 • یک عدد سفیده تخم مرغ

 

هویج را می توان منبعی غنی ویتامین A دانست. این ماده در کنار نشاسته می تواند نتیجه بی نظیری را به همراه داشته باشد. به همین جهت کافی است تا مواد یاد شده را به خوبی ترکیب نمایید. به یاد داشته باشید که باید هویج ها را به خوبی خرد کنید.

نحوه ساخت ماسک نشاسته و هویج
نحوه ساخت ماسک نشاسته و هویج

ترکیب به دست آمده را به خوبی مخلوط کنید. بعد از این کار آن را به صورت خورد بمالید و بگذارید نیم ساعت بماند. بعد از این مدت زمان آن را با آب ولرم تمیز کنید. این ترکیب باعث می شود تا لکه های روی دست شما از بین برود.

نحوه ساخت ماسک نشاسته و سرکه سیب

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری سرکه سیب
 • یک قاشق چای خوری نشاسته
 • نصف قاشق چای خوری کربنات

 

همانگونه که اشاره کردیم یکی از خواص ماسک نشاسته ، لایه بردار و تمیز سازی پوست است . سرکه سیب نیز می تواند چنین خاصیتی داشته باشد. به همین جهت این ماده می تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد.

کافی است تا سه ماده مورد نظر را با همدیگر ترکیب نمایید. بعد از این کار آن را به آرامی روی پوست صورت خود بمالید. بعد از نیم ساعت این ترکیب را بشورید. تکرار هفته ای سه بار می تواند نتایج مناسبی را در دراز مدت ایجاد نماید.

 

نحوه ساخت ماسک نشاسته و گردو

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری پودر گردو
 • یک قاشق چای خوری نشاسته
 • یک قاشق چای خوری روغن زرد آلو
 • نصف پیمانه شیر

 

گردو را می توان یک منبع غنی از اسید آمینه و چربی های مفید دانست. به همین جهت است که ترکیب آنها با نشاسته می تواند بسیار موثر باشد. برای دستیابی به این ترتیب کافی است تا آن ها را مطابق اندازه های یاد شده ترکیب نمایید. بعد از ترکیب؛ آن ها را به خوبی هم بزنید. بعد از این کار ماسک مورد نظر را بر روی صورت بزنید و بگذارید نیم ساعت بماند.

نحوه ساخت ماسک نشاسته و گردو
نحوه ساخت ماسک نشاسته و گردو

بعد از این مدت زمان آن را به خوبی بشویید. سعی کنید دست کم چند بار در هفته این ترکیب را تکرار کنید تا نتایج معجزه آسای آن را مشاهده نمایید.

 

نحوه ساخت ماسک نشاسته و لیمو

مواد لازم:

 • یک قاشق چای خوری آب لیمو
 • یک سوم قاشق چای خوری زردچوبه
 • مقداری گلاب
 • یک سوم قاشق چای خوری جوش شیرین

آب لیمو را می توان یکی از بزرگترین منابع ویتامین C دانست. این ماده می تواند تاثیر زیادی  در درمان مشکلات پوستی داشته باشد. ترکیب این ماده با نشاسته می تواند تاثیرات خوبی را به دنبال داشته باشد. برای دستیابی به این تاثیرات کافی است تا مواد یاد شده را با همدیگر ترکیب نمایید.

بعد از این کار ماده ی به دست آمده را روی پست خود بمالید و به خوبی ماساژ دهید . بهتر است این ترکیب را هر هفته تکرار کیند تا نتایح عالی آن را مشاهده نمایید.

هشدار

در نظر داشته باشید که برخی از مواد فوق نظیر آبلیمو ، جوش شیرین، کربنات و… می توانند در پوست های حساس واکنش های آلرژیک ایجاد  نمایند. لذا بهتر است قبل از استفاده، حتما آن را بر روی پوست دست امتحان کرده و یا با پزشک خود مشاوره های لازم را انجام دهید.

یک راهکار ساده تر برای چاقی صورت

همانگونه که اشاره کردیم، مواد بالا می توانند در موارد نادر موجب بروز واکنش آلرژیک شوند. از طرفی دیگر پیدا کردن برخی از این مواد و یا ساخت ماسک می تواند فرآیند زمان گیری برای شما باشد. برخی از این ماسک ها محدود به نوع پوست خاصی هستند و بازدهی آنها زمانبر است.به همین جهت استفاده از آن برای بسیاری از افراد مقدور نمی باشد.

آمپول لیفتینگ و ضد چروک کلاژن و هیالورنیک اسید فارم استی محصول بی نظیری است که می تواند جایگزین ماسک نشاسته شود. این محصول می تواند به سادگی هرچه تمام تر موجب شادابی و زیبایی پوست شما شود. از طرفی دیگر این ماده می تواند چربی های پوست را متعادل کرده و سلول های مرده آن را از بین ببرد. موضوع دیگری که در رابطه با این محصول وجود دارد ، افزایش استحکام و سفتی و کلاژن سازی پوست می باشد. این کار باعث می شود تا پوست شما شادابی و زیبایی بی نظیری داشته باشد. چنانچه تمایل دارید تا در رابطه با این محصول و مزیت های آن طلاعات بیشتری را کسب کنید، می توانید بر روی لینک زیر کلیک فرمایید .

آمپول لیفتینگ و ضد چروک کلاژن و هیالورنیک اسید فارم استی
حاوی : کلاژن دریایی – آدنوزین – هیالورنیک اسید و نیاسین آمید – بافت سبک با جذب سریع و آسان – بدون چربی و احساس سنگینی – روشن و درخشان کننده صورت – آبرسانی و مرطوب کنندگی عالی – جلوگیری از تبخیر رطوبت پوست و ….

مشاهده مشخصات و خرید آمپول لیفتینگ و ضد چروک کلاژن و هیالورنیک اسید فارم استی

آمپول لیفتینگ و ضد چروک کلاژن و هیالورنیک اسید فارم استی

 

۲ نظرات
 1. نگار می گوید

  مطلب بسیار جالب و مناسبی بود
  من امتحان کردم و برای چاقی صورت خیلی کمک کرد

 2. Eli می گوید

  از چه نشاسته ای باید استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.