از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

0 ۱,۰۸۵

قرمزی جای جوش صورت از جمله مشکلات و معضلاتی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند. به همین جهت است که طیف زیادی از مردم به دنبال راه هایی برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت خود هستند. در واقع این قرمزی یک نوع پاسخ طبیعی پوست به مشکلات رایج آن می باشد. اما ساختار و البته شکل آن باعث می شود تا تاثیرات منفی بر روی پوست صورت باقی بماند.

از طرفی دیگر در صورت عدم درمان مفید، ممکن است به مشکلات بیشتری نظیر فرورفتگی جای جوش، تیرگی آن ناحیه و موارد مشابه منجر شود. به همین جهت ما تصمیم گرفته ایم تا در این مقاله صحیح ترین شیوه های از بین بردن قرمزی جای جوش صورت را برای شما عزیزان بیان کنیم. لذا اگر شما هم از این مشکل رنج می برید، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید. 

 

دلیل قرمزی جای جوش

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ روش های از بین بردن قرمزی جای جوش صورت برویم ، بهتر است ابتدا با ماهیت این مشکل آشنا شویم. بدون شک شناخت بهتر و دقیق تر باعث می شود تا رویه های درمانی مناسب تری را بکار گیرید. از طرفی دیگر ترس شما هم نسبت به آن ها از بین می رود.

اصلی ترین دلیل برای قرمزی جای جوش ، آسیب دیدن سلول های پوستی می باشد. اگرچه در برخی از این موارد عفونت های جوش می تواند دلیل این آسیب باشد اما در بیشتر حالات ، تخلیه جوش و یا ترکاندن آن دلیل اصلی این آسیب می باشد. در این حالت بافت پوستی دچار آسیب می شود. به همین جهت است که در این ناحیه التهاب ایجاد می شود. 

التهاب را می توان پاسخ و واکنش طبیعی بدن نسبت به آسیب های پوستی دانست. در حقیقت زمانی که پوست در ناحیه ای آسیب می بیند، به صورت خودکار میزان گردش خون در آن ناحیه افزایش پیدا می کند. از طرفی دیگر رگ های خونی این ناحیه نیز گشاد می شوند. دلیل این موضوع افزایش خون رسانی به ناحیه مذکور برای رفع مشکل پیش آمده می باشد. این افزایش گردش خون ، بصورت قرمزی های مختلفی دیده می شود. 

نکته قابل توجه این است که این قرمزی ها در صورت عدم رسیدگی صحیح می توانند حتی بعد از رفع جوش هم باقی بماند. برای مثال ممکن است شما بعد از درمان جوش ، با نقطه سیاهی در محل جوش مواجه شوید. این حالت از نظر علمی بدان تجمیع شدید رنگدانه های پوستی گفته می شود. بر این اساس رنگدانه های پوستی در محل سابق جوش تجمع پیدا کرده و لکه ها یا نقطه ها سیاه رنگی را ایجاد می کنند. عموما مردم این لکه ها را جای جوش و یا آکنه می نامند. 

حالت دیگری که بوجود می آید، قرمزی و یا تیرگی جوش بعد از درمان می باشد . در برخی موارد این حالت ناشی از عدم برگشت سریع رگ ها به شرایط عادی می باشد. در حقیقت رگ های خونی به دست کم سه هفته زمان نیاز دارند تا بعد از گشاد شدن ، دوباره منقبض شوند .

به همین جهت عدم انقباض سریع آن ها می تواند همچنان تیرگی ها و یا قرمزی هایی را در محل جوش ایجاد نماید. این موارد شایع ترین دلیل برای قرمزی جای جوش هستند . حال که دلیل این موضوع را فهمیدید ، بهتر است راهکارهای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت را هم خدمت شما بیان کنیم . 

دلیل قرمزی جای جوش
دلیل قرمزی جای جوش

جلوگیری از ایجاد قرمزی جای جوش 

بدون شک شما هم این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند پیشگیری بهتر ازدرمان است . در این رابطه هم بهتر است شما به جای یافتن روش هایی جهت از بین بردن قرمزی جای جوش صورت ، به دنبال راهکاری برای جلوگیری از آن باشید .

عدم ترکاندن جوش صورت

نخستین و مهم ترین راهکار در این زمینه ، عدم خالی کردن و یا ترکاندن جوش های صورت می باشد. سعی کنید تا تحت هیچ شرایطی جوش های صورت خود را نترکانید. از طرفی دیگر چنانچه جوش های بزرگ و توده ای را روی صورت خود دارید ، تحت هیچ شرایطی شب ها روی آن بخش از صورت خود نخوابید. لذا اگر روی صورت خودجوش دارید ، ترجیحا شب ها به پشت بخوابید و روی سمت راست یا چپ  نخوابید. 

عدم ترکاندن جوش صورت
عدم ترکاندن جوش صورت

بکارگیری روتین مراقبت از پوست

دومین راهکار استفاده از یک روتین پوستی ساده می باشد. در واقع بیشتر مشکلات پوستی افراد تنها در اثر یک روتین مراقبت از پوست به سادگی رفع می شود . برای مثال شما می توانید چند شب در هفته هنگام خواب از ماسک لایه بردار استفاده کنید و یا در صبح ترکیبات مرطوب کننده را استفاده نمایید. روتین مراقبت از پوست کره ای یکی از بهترین راهکار ها در این زمینه می باشد . 

رژیم غذایی سالم

پرهیز از غذا های تشدید کننده التهاب نیز یکی از روش های مهم برای پیشگیری از قرمزی جای جوش می باشد. در حقیقت برخی از غذا ها وجود دارند که می توانند التهاب را تشدید نمایند. به همین جهت پرهیز از آنها می تواند تاثیر زیادی در کاهش قرمزی جای جوش صورت داشته باشد.

غذا های ادویه دار، الکل ، شکر ، کافئین ، شکلات، نشاسته ، شکر و… از جمله خوراکی هایی هستند که می تواند باعث تشدید قرمزی جای جوش صورت شوند . البته باید بدانید که تاثیر این خوراکی ها بر روی التهاب جوش می تواند نسبی باشد. لذا نمی توان گفت که مصرف میزانی از آن ها حتما موجب تشدید التهاب می شود . 

 

رژیم غذایی سالم داشته باشید

 روش های رایج برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

روش های مختلفی برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت وجود دارد . در نظر داشته باشید که هر کدام از این روش ها می توانند مزایا و معایب ویژه خود را داشته باشند. ما در ادامه چند مورد از آن ها را خدمت شما عزیزان بیان کرده ایم.  

استفاده از یخ 

یخ را می توان به عنوان یکی از ایده آل ترین و البته بهترین محصولات برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت دانست. در حقیقت یخ ها می توانند تا حد زیادی التهاب را کاهش دهند. این ماده موجب منقبض شدن رگ های خونی می شود به همین جهت می تواند التهاب این ناحیه را کاهش دهد. بدین منظور کافی است تا یک تکه یخ را درون یک کیسه فریزر قرار داده و به مدت چند دقیقه بر روی محل ملتهب شده قرار دهید . 

استفاده از یخ برای از بین بردن جای جوش صورت
استفاده از یخ برای از بین بردن جای جوش صورت

استفاده از قطره قرمزی چشم برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

قطره قرمزی چشم را می توان از دیگر روش های درمانی موجود برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت دانست. این ماده دارای خاصیت ضد التهابی است. از طرفی دیگر عوارضی ندارد و می توانید به سادگی آن را از داروخانه ها تهیه نمایید. برای این کار کافی است تا چند قطره را بصورت محدود روی ناحیه ملتهب شده قرار دهید. 

 

استفاده از دارچین برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت 

دارچین را می توان از مواد ضد التهاب طبیعی دانست. این ماده می تواند به سادگی التهاب را کاهش دهد. برای استفاده از آن کافی است تا دارچین را با عسل ترکیب کرده و بر روی ناحیه ملتهب شده قرار دهید. البته باید قبل از استفاده ناحیه مذکور را تمیز کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است پوست برخی از افراد نسبت به دارچین حساس باشد و لذا حتما قبل از استفاده مقداری از آن را روی پوست دست خود امتحان کنید . 

استفاده از دارچین برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت
استفاده از دارچین برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

روغن درخت چای برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

روغن درخت چای را می توان از بهترین ترکیبات طبیعی برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت دانست. این ماده می تواند به سادگی هرچه تمام تر التهابات پوستی را کاهش دهد. از طرفی دیگر این ماده خود خاصیت آنتی باکتریال دارد و می تواند به پاکسازی سطح پوست کمک کند.

البته باید بدانید که این ماده قدرت بالایی دارد و برخی از پوستها نیز نسبت به آن حساس هستند . لذا نباید بیش از اندازه آن را استفاده نمود. از طرفی دیگر بهتر است آن را با مواد دیگر نظیر روغن زیتون ترکیب کنید. ما در مقاله طرز استفاده از روغن درخت چای برای جوش انواع ماسک قابل ساخت با آن را توضیح داده ایم . 

 

استفاده از لیزر برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

لیزر ها نیز یکی از روش های درمانی محبوب در برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت هستند . در این روش عموما تابش هایی از نور و یا امواج بر روی ناحیه ملتهب قرار می گیرد و به کاهش آن کمک می کند . البته باید در نظر داشته باشید که لیزر حتما باید توسط شخص متخصص و متناسب با پوست شما استفاده شود .

لذا باید حتما با یک پزشک حاذق مشورت نمایید. موضوع دیگری که باید بدانید ، میزان عوارض آن می باشد. برخی از لیزر ها می توانند در دراز مدت موجب عوارض جانبی شوند. برخی از پوست ها نیز نسبت به آن ها حساس بوده و دچار مشکلات مختلفی می شوند . 

استفاده از لیزر برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت
استفاده از لیزر برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت

استفاده از مواد آرایشی برای پوشاندن قرمزی جای جوش 

در بسیاری از حالات، رفع قرمزی جای جوش می تواند دست کم یک یا چند هفته زمان ببرد. بسیاری از افراد تمایل ندارند تا در این مدت زمان قرمزی های جای جوش را بر روی صورت خود ببینند. بهترین راهکار در این رابطه، استفاده از مواد آرایشی برای پوشاندن ( نه درمان )  قرمزی جای جوش می باشد .

بدین منظور شما می توانید از سایه های سبز برای پوشاندن اپن قرمزی استفاده نمایید. چرا که سایه سبز با سایه قرمز جای جوش می تواند به رنگ طبیعی بینجامد. البته سعی کنید تنها آن نقطه را با مواد آرایشی بپوشانید و  کل صورت را با استفاده از آن آرایش نکنید. 

استفاده از مواد آرایشی برای پوشاندن قرمزی جای جوش
استفاده از مواد آرایشی برای پوشاندن قرمزی جای جوش

هشدار
برخی از روش های یاد شده در بالا ممکن است منجر به بروز حساسیت در برخی از پوستها شوند. لذا حتما قبل از استفاده آن را بصورت موضعی روی پوست دست خود امتحان نمایید. از طرفی دیگر بهتر است با پزشک خود مشاوره های لازم را انجام دهید. 

 

راهکار ساده تر برای از بین بردن قرمزی جای جوش صورت 

بدون شک وجود قرمزی های ناشی از جای جوش می تواند برای شما هم ناخوشایند باشد. به همین جهت است که بسیاری از افراد تلاش می کنند تا این مشکل را از بین ببرند. اما اغلب راهکار های موجود یا دیر بازده هستند و یا ممکن است دارای عارضه های مختلفی باشند. کرم اسکار لانبنا یکی از بهترین راهکار های درمانی برای این معضل است  چرا که کمترین عارضه و بیشترین تاثیرگذاری را دارد. 

کرم درمان جای جوش صورت و آکنه و اسکار لانبنا
حاوی : جنسینگ ، چای سفید ، سنتلا آسیاتیکا ، نیکوتین آمید ،‌آلانتونین ، آربوتین – از بین بردن لک و جای جوش و اسکار مقاوم – از بین بردن ماه گرفتگی ، جای بخیه و سوختگی – ترمیم طبیعی پوست و بهبود سریع جای زخم – بهبود کامل جراحات و آسیب های پوستی – دارای خاصیت ضد التهابی و باکتریایی و ….

مشاهده مشخصات و خرید کرم درمان جای جوش صورت و آکنه و اسکار لانبنا

کرم درمان جای جوش صورت و آکنه و اسکار لانبنا
کرم درمان جای جوش صورت و آکنه و اسکار لانبنا
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.