ایا عفونت رحم باعث جوش صورت میشود ؟

0 ۱۰,۳۴۵

ممکن است شما هم در سن میانسالی و یا بدون دلیل خاصی دچار جوش صورت شوید. بسیاری تصور میکنند که این موضوع می تواند مربوط به عفونت واژن باشد . این موضوع با توجه به ماهیت عفونی بودن جوش ها سبب شده تا شبهاتی در این زمینه ایجاد شود. به همین جهت ما در این مقاله قصد داریم به این سوال پاسخ دهیم که آیا عفونت رحم باعث جوش صورت میشود یا خیر ؟ لذا اگر شما هم دارای جوش صورت هستید و یا در این رابطه سوالاتی دارید ، بهتر است ما را تا انتهای این متن همراهی کنید . 

اگر زمان و حوصله ی کافی برای مطالعه تمام متن را ندارید تیتر مورد علاقه ی خود را انتخاب و کلیک نمائید

ماهیت جوش صورت

قبل از اینکه بدانیم آیا عفونت رحم باعث جوش صورت می شود یا نه بهتر است بدانید ماهیت جوش ها چیست و این جوش ها بر اثر چ چیزی ایجاد می شوند. در حالت کلی می توان گفت که جوش ها در اثر مسدود شدن فولیکول های مو و یا منافذ پوستی ایجاد می شوند. این منافذ ممکن است توسط  چربی، باکتری و یا مواد دیگر مسدود شوند. بعد از مسدود شدن ، باکتری ها و یا چربی ها به صورت برآمدگی در ناحیه مذکور دیده می شوند. 

البته باید عنوان کنیم که موارد دیگری هم می تواند سبب بوجود آمدن جوش ها شود. برای مثال مشکلات ژنتیکی، تغییرات هورمونی و یا استرس هم می تواند سبب این موضوع شود. بدون شک هر اندازه که بیشتر در معرض این مشکلات باشید، بیشتر خطر ابتلای شما به آنها وجود دارد. همین موضوع سبب شده تا بیشتر مردم تصور کنند که عفونت رحم باعث جوش صورت می شود. ما در ادامه این تصور را موشکافی می کنیم . 

ماهیت جوش صورت
ماهیت جوش صورت

عفونت رحم

بدون شک دانستن ماهیت عفونت های رحم نیز می تواند درک شما از این موضوع را بهتر کند. این اطلاعات به شما کمک می کند که بدانید آیا عفونت رحم باعث جوش صورت می شود یا خیر ؟ در واقع عفونت های رحم دارای چند نوع زیر هستند که به صورت مختصر هر کدام را برای شما عزیزان شرح داده ایم . 

 

عفونت قارچی واژن

این نوع عفونت عموما در اثر مصرف بی رویه آنتی بیوتیک، قرص ضد بارداری و یا حتی بارداری بوجود می آید. موارد دیگری همچون رابطه جنسی و دیابت نیز می تواند عامل ایجاد آن باشد .

عفونت قارچی واژن
عفونت قارچی واژن

عفونت باکتریایی واژن 

این نوع عفونت همانگونه که از نامش پیداست ، در اثر یک نوع باکتری خاص بوجود می آید . چنانچه این باکتری در واژن شما رشد کند ، می تواند شما را به عفونت واژن دچار کند. رابطه جنسی هم از جمله راه هایی است که می تواند موجب انتقال آن شود . 

عفونت انگلی واژن

این نوع از عفونت ها عموما از طریق تماس خارجی وارد واژن می شوند. استفاده از حوله دیگران ، رابطه جنسی ناسالم ، حضور در استخر با آب کثیف و… می تواند سبب بروز آن شود . در این عفونت عموما ترشحات بدبویی به رنگ خاکستری یا سبز خواهید داشت . 

عفونت انگلی واژن
عفونت انگلی واژن

ایا عفونت رحم باعث جوش صورت میشود یا خیر ؟ 

حال که ماهیت جوش و البته عفونت هار را درک کردید بهتر است به این سوال پاسخ دهیم که آیا عفونت رحم باعث جوش صورت میشود یا خیر ؟ در حقیقت خانم ها از زمان بلوغ تا زمان یائسگی ترشحات واژن دارند . اما گاها این ترشحات بد بو بوده و یا به شکل تکه های پنیر در می آید.

از طرفی دیگر ممکن است حالتی آبکی و یا رنگ غیر عادی به خود بگیرند. این علامت می تواند زنگ هشداری برای عفونت واژن باشد . زمانی که شما دچار عفونت واژن می شوید، ناحیه تناسلی متورم شده و ممکن است خارش داشته باشد. از طرفی دیگر در این ناحیه جوش هایی را خواهید داشت. افزون بر این موارد ممکن است رابطه جنسی و یا دفع ادرار سوزناک داشته باشید . 

به عبارت ساده تر جوش در ناحیه تناسلی می تواند یک نشانه ( صرفا یکی از چند نشانه ) عفونت واژن باشد . اما جوش صورت نمی تواند دلیلی محکم برای تایید این موضوع باشد . اما ممکن است برخی از افراد به خاطر تغییرات هورمونی و یا استرس ناشی از عفونت به جوش صورت دچار شوند .

در این رابطه بهتر است از مصرف بی رویه دارو ها پرهیز کرده و به یک متخصص زنان مراجعه نمایید. اما چنانچه در سن بلوغ نیستید و همچنان جوش می زنید، می توانید به مقاله  “علت زیاد شدن جوش صورت” مراجعه نمایید. ما در این مقاله تمام دلایل و البته راهکار ها را خدمت شما عزیزان بیان کرده ایم . افزون بر این اگر به صورت پیوسته از جوش صورت رنج می برید، می توانید از سرم درمان جوش صورت بیوآکوا نیز استفاده نمایید . چراکه می تواند به طور قطعی جوش های صورت شما را درمان کند . 

سرم تخصصی درمان جوش صورت و آکنه بیوآکوا
درمان قطعی جوش صورت و آکنه – ترمیم جای جوش و اسکارهای پوست – کنترل چربی و سبوم پوست – جلوگیری از ایجاد جوش مجدد – بازگرداندن رطوبت از دست رفته – بازسازی سلول های آسیب دیده و ….

مشاهده مشخصات و خرید سرم تخصصی درمان جوش صورت و آکنه بیوآکوا

سرم تخصصی درمان جوش صورت و آکنه بیوآکوا

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.